top of page
  • תמונת הסופר/תרונית בירי

אביב הגיע פסח בא ואיתו גם ניקיון הנפש

למה לכלוך, ערימות של חפצים זרוקים, דברים שבורים ואי סדר מייצרים בנו אי שקט פנימי?


מה הקשר בין מגבת שזרוקה על רצפת חדר האמבטיה לבין כעס והיעלבות?

איך ספל קפה ריק, המונח על השולחן בסלון, יכול להוציא אותנו מדעתנו? ולמה תיק בית הספר של הילד שלנו, הנמצא ליד דלת הכניסה, יכול להוציא מאתנו שאגות כאלה?


התשובה היא שאי סדר חיצוני יוצר בנו רעש, תחושת עומס ואי סדר פנימי.

זה גורם לנו להיות חסרי שלווה, כועסים, עצבניים ומתוחים כמו קפיץ במודע או שלא במודע. כאילו נכנס בנו שד והוא שמפעיל אותנו.

בראשנו עולות מחשבות כמו: "אני לא יכולה יותר, הוא חושב שאני עבד, הם לא סופרים אותי, אני לא עושה יותר כלום בבית, שיתהפך העולם מצדי"

ואני אגלה לכם סוד, הוא לגמרי משקף את הפנימיות שלנו בנפש.


כך אנחנו עשויים להרגיש גם כשיש סערה בחוץ, מזג האוויר מעונן וקודר והרוח משתוללת וממלאה את החלל באבק ולכלוך. הדבר מיד ישפיע על הרגשתנו.

בדומה לכך, האביב המתקרב, ועמו הפריחה הצבעונית והיפיפייה והאוויר הנקי, משפרים את מצב רוחנו. והנה מגיעים… מבצעי הניקיון בכבודם ובעצמם.

משהו מבפנים קורא לנו להתחיל לנקות ולסדר את הבית כאילו שמעולם לא ניקינו אותו.

אנחנו הופכים הכל, מקרצפים, מבריקים, זורקים, מחליפים, מאווררים, קונים, מחדשים.

הכל עומד למסדר מה זה השיגעון הזה?


התשובה היא, שבדומה לכך שאי סדר חיצוני יוצר אי סדר פנימי, כך סדר חיצוני יוצר בנו סדר ושקט פנימיים.

מה זה "חופש פנימי"?


חופש פנימי הוא המחשבה שהכל אפשרי ושיש לנו שפע של אפשרויות ואנחנו יכולים לבחור את הטובה מכולן עבורנו. חוויה של עוצמה, שבה בכל רגע נתון, אנחנו יכולים לשנות את חיינו ולממש את חלומותינו.

זהו מצב שבו אנחנו יוצאים מתקיעות, תסכול וסבל וקל לנו יותר לקבל החלטות בצורה שקולה, לתת פרשנות חדשה לאירועים שמאד הכעיסו אותנו או למצבים שמאד הדאיגו אותנו, להכניס יותר שמחה לחיינו ולשפר את היחסים עם האנשים הקרובים לנו.

הרגשה של שחרור, ניקיון, רעננות ו"יציאה לחופשי".


כיצד לנקות את "הבית הפנימי" שלנו?

*לצאת מ"עבדות מחשבתית" – לבחון את האמונות שלנו על החיים ותפישות עולמנו, שמקבעות אותנו, גורמות לנו לפחד ולא להעז, ומונעות מאתנו להתנסות, להתקדם ולהשיג תוצאות רצויות חדשות.


*לקבוע מטרות – לבחון את המצב הנוכחי שלנו ולהחליט מה אנחנו רוצים לשנות. להבין מה באמת אנחנו אוהבים ומה משמעותי עבורנו. בהתאם לכך, להגדיר מטרות ויעדים ספציפיים, מדודים ותחומים בזמן שניתן להשיגם.


*לנקות את הראש – להקשיב למחשבות ה"שליליות" שלנו, אשר גורמות לנו לכעוס, להיפגע, להסתגר, לשפוט ולתקוף, ולבחור במקומן מחשבות "חיוביות", אשר יקדמו אותנו להשגת היעדים שבחרנו או לשים שומר מחשבות שיוציא מהמועדון את המחשבות שאינן משרתות אותנו, תרגול, תרגול, תרגול.


*לשמור על הגוף – לישון היטב, לאכול תזונה בריאה, לשמור על כושר גופני ומנוחה נכונה, להקשיב לתחושות הגוף ולטפל בו בתשומת לב ובאחריות, לנוח שהוא מבקש לנוח-הכל יחכה.


*לפעול מתוך הנאה, שמחה, יושר פנימי וביטחון – להכיר בכח שלנו ליצור שינוי בחיינו. ליהנות מיופיו של הטבע. לרוץ, לרקוד, לשיר, לשחק, לבלות עם חברים (כאלה שנעים לנו אתם) ולהשתטות. לחגוג את ההישגים הקטנים, להתרגש, להודות על מה שיש ולאהוב מכל הלב.

10 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page