• רונית בירי

כנסו לפרופורציות אנשים

עודכן: 1 ביוני

הנה הדברים שתשכחו מהם בעוד 10 שנים ואולי אפילו פחות, התסכולים הקטנים של החיים יכולים לעוור אותנו בקלות ולגרום לנו להתעלם מהדברים הטובים והיפים שנמצאים מולנו. הם גורמים לנו לכבול את עצמנו למחשבות שליליות ולהאמין שחיינו לא יכולים להשתפר בשום צורה ושתמיד נחווה אך ורק סבל.


אנחנו רוצים לצעוק שהחיים לא הוגנים, אבל למען האמת, ברוב המקרים מדובר בדברים שיוצרים אי נוחות קטנה ושלא גורמים לשום שינוי משמעותי בחיינו.

ככל שעוברות השנים אנחנו שמים לב שאותם המקרים שהטרידו אותנו לפני זמן מה כבר לא משחקים תפקיד משמעותי בחיי היומיום שלנו, ורק אז אנו מבינים עד כמה בזבזנו עליהם זמן יקר וכוח נפשי.

לפניכם מספר דברים שאולי מטרידים אתכם היום, אך אתם יכולים להיות בטוחים שהם ישכחו לחלוטין בעוד 10 שנים לכל היותר, ולא ישפיעו על חייכם בשום צורה אם לא תיתנו להם את הדגש המיותר כעת.


1. התסכול הבלתי נשלט של חיי היומיום

99% מהלחץ שאתם חווים היום ישכח מכם כבר בעוד חודש. במוקדם או במאוחר אתם תבינו זאת בוודאות, לכן פשוט המשיכו לעשות כמיטב יכולתכם כדי להמשיך ללכת בדרכם, להישאר חיוביים ולהתקדם הלאה.

2. הכישלונות הקטנים שאנו מאשימים את עצמנו בהם

כשאתם קובעים לעצמכם מטרה ולוקחים בחשבון את כל הסיכונים שמתלווים אליה, אתם בעצם מבינים שבמהלך הדרך יהיו רגעים שבהם תצליחו ורגעים שבהם תיכשלו. בסופו של התהליך אתם גם תבינו ששניהם היו חשובים באותה המידה עבור התוצאה הנדרשת.

3. מחשבות על כך שהכל יכול או צריך להיות מושלם

קיים הבדל עצום בין שאיפות גבוהות לבין פרפקציוניזם, וצריך להבין אותו כדי להשתחרר ממחשבות מעיקות על דברים שלעולם לא יקרו. לא רק שפרפקציוניזם מוביל ללחץ וחרדה, אלא שהוא גם יכול למנוע מכם לסיים מטלות שיקדמו אתכם, בין שתבצעו אותן עם 100% הצלחה ובין שיזכו אתכם ב-99% הצלחה.

4. אמונה בכך שצריך ביטחון עצמי לפני לקיחת הצעד הראשון

ביטחון עצמי הוא אכן אחד הכוחות שמניעים אותנו להתגבר על הפחדים והספקות שלנו, אך רק לעתים רחוקות אדם מתחיל לבצע דבר מה בעל משמעות עם ביטחון עצמי מלא.

רובנו מחכים "לרגע הנכון" שבו יהיה לנו ביטחון עצמי להתחיל את הדבר שאנו רוצים לעשות, בין שמדובר במציאת עבודה חדשה, מעבר דירה וכן הלאה, אך החיים לא עובדים כך, וכל שינוי משמעותי בהם מלווה בחששות שקשה מאוד להתגבר עליהן. הביטחון העצמי שלכם יבוא מעצמו ברגע שתתחילו לנסות.

5. מחשבות על "מה יצא לי מזה?"

הזמן מלמד את כולנו ששום דבר לא נשאר איתנו עד לסוף חיינו פרט לדברים שהבאנו לאחרים. זה נכון לגבי ידע, סליחה, אהבה, סבלנות וכן הלאה – עלינו לתת כדי לקבל. קל לשכוח את הפרט הפשוט הזה, אך עלינו להזכיר אותו לעצמו מדי יום. אל תחשבו מה יצא לכם מכל פעולה, אלא פשוט עשו את הדברים הנכונים שאת התוצאות שלהם תוכלו לראות רק בעתיד.

6. גאווה שאנו חווים מפעילות ברשתות החברתיות השונות

לייקים בפייסבוק גורמים לנו להרגיש טוב יותר עם עצמנו ברגע הנוכחי, אך אם אתם רק מצהירים על התוכניות שלכם או מציגים חלק מהדרך וחשים סיפוק שגורם לכם לוותר על המשך הצעידה בה, אתם לא תייצרו שינוי אמיתי בחייכם. אל תספרו לעולם מה אתם רוצים לעשות, אלא פשוט עשו מבלי לצפות לתגמול מיידי.

7. הלחץ של יצירת שינוי גדול בבת אחת

כשאנחנו צעירים, אנו מרגישים שדברים שמגיעים מהר הם טובים יותר, אך עם הזמן אנו לומדים להבין שעבור כל שינוי משמעותי צריך להשקיע הרבה מאמץ לאורך זמן.

אנו מבינים ששום צעד קטן אינו חסר משמעות, ושהזרע שנשתול היום יגדל להיות צמח יפיפה רק אם נמתין בסבלנות ונטפל בו היטב.

8. לוח זמנים מלא בתוכניות מרגשות ומסובכות

אל תנסו לדחוף כל דבר קטן לתוך לוח הזמנים שלכם, והשאירו בו מעט מרווח לכלום. עם הזמן אתם תבינו שהדברים הכי טובים שמתרחשים בחיינו הם אלה שלא תכננו כלל, וכמות גדולה מהחרטות שאנו חווים בהמשך מגיעה מתוכניות שלא יצאו לפועל עקב מחסור בזמן או כל סיבה אחרת. דאגו להיות פעילים, אך השאירו לעצמכם גם מקום לנוח ולחוות דברים שלא תכננתם.

9. הרצון להיות בשליטה על הכל

ככל שאנו מתבגרים אנחנו מבינים עד כמה שליטה מועטה יש לנו על החיים. אין סיבה שתטרידו את עצמכם בכל דבר קטן שאינכם מצליחים להשתלט עליו – למדו לבטוח בדרך שבחרתם, אפילו אם אתם מגיעים למצב שאינכם מבינים אותו במלואו. לרוב הדברים מסתדרים מעצמם, או שהפיתרון מגיע ברגע מפתיע או ממקור בלתי צפוי.

10. תחושות אשמה שהעברנו למקורות אחרים

האם אי פעם פגשתם אדם מאושר שמסית מעצמו אשמה, מפנה אצבעות לאחרים וממציא תירוצים?, אנשים ששמחים באמת מחייהם מאמינים שהאושר שלהם הוא תוצר של החשיבה, האמונה, הגישה, האופי וההתנהגות שלהם. כמובן שאינכם צריכים גם להאשים את עצמכם, אלא רק להיות מודעים לטעויות שאתם עושים ולדעת כיצד לא לחזור עליהן.

11. האישורים שקיבלנו מאחרים

הכוח שנמצא בתוככם הוא שיקבע את רמת ההצלחה האישית שלכם בטווח הארוך, ולא מספר האנשים שהסכימו עם כל דבר קטן שעשיתם. בסופו של דבר תדעו שעשיתם את הבחירה הנכונה כל עוד תלכו עם הלב שלכם ולא עם המוח של אחרים.

12. ניצחונות בוויכוחים

אין הרבה דברים ששווה להילחם עליהם למשך זמן רב מדי, ואם אתם יכולים להימנע מוויכוחים, נסו לעשות זאת.

זה באמת לא משנה מי צודק, ומספר הוויכוחים שיצאתם מהם עם ידכם על העליונה לא מגדיר את האינטליגנציה שלכם או את תחושת ההערכה העצמית שלכם. עם זאת, בכל פעם שתגידו לעצמכם "זה לא שווה את זה", אתם בהחלט תוכלו לנקוף לזכותכם ניצחון אישי.

13. הדברים האנוכיים והמזלזלים שאנשים אומרים ועושים

אם תיקחו כל דבר באופן אישי, אתם תרגישו פגועים למשך שארית ימי חייכם, וזה פשוט לא שווה את זה. ברגע מסוים נהיה ברור שהדרך שבה אנשים מתנהגים או מגיבים אלינו נובעת מהבעיות שלהם עם עצמם, ולא מתוך היחס שלהם אלינו.

14. הדברים שחשבנו על מגרעות של אחרים

לכולנו יש ימים שבהם אנו לא במיטבנו, וככל שאנו מתבגרים אנחנו מבינים שחשוב לתת לאחרים הפסקה משיפוטיות, כמו שאנחנו צריכים לפעמים בימים רעים משלנו. אתם לא באמת יודעים מה האדם שמולכם עבר במהלך כל חייו או מה קרה לו ביום הנוכחי, אז פשוט היו אדיבים וכבדו אותו. יום יבוא בו הוא יעשה את אותו הדבר עבורכם.

15. הקיבעון שלנו בנוגע למראה החיצוני

ככל שמזדקנים לומדים להסתכל יותר על מה שיש בתוך קנקן מאשר עליו. בסופו של דבר כולנו מבינים שיופי לא קשור למראה שלנו, ושהביטחון העצמי והדרך שבה אנו גורמים לאנשים אחרים להרגיש עם עצמם הם מה שהופכים אותנו לאנשים מושכים.

16. דברים חומריים

עם הזמן, אנחנו דורשים פחות דברים חומריים ויותר דברים גשמיים עבור הרווחה שלנו. הדברים שבאמת משפרים את חיינו הם לא כאלה שניתן לקנות בכסף, ויש מספיק דוגמאות מהחיים שמראות שכסף לא יכול לקנות אושר.

17. מערכות יחסים שטחיות

כמובן שנחמד להקיף את עצמנו במכרים ולהיות אנשים חברותיים, אך צריך שלא להיסחף יותר מדי ולהתפזר לכל כיוון. הקדישו את הזמן שלכם לאנשים שחשובים לכם באמת ושגורמים לכם לחייך, ולא לאלו שמעסיקים אתכם בריכולים על אחרים ויודעים לשפוט אתכם בחומרה כשאתם עושים דבר מה לא כשורה.

18. דברים שיכולים לקרות בעתיד

ככל שעובר הזמן אנו משאירים יותר ממנו מאחורינו ומגלים שנותר פחות ממנו לפנינו.

עם זאת, אין זה משנה כלל וכלל. משום שאנו חיים בהווה וזה הדבר היחידי שיש לנו ברגע הנוכחי.

יש אנשים שמחכים בכל יום עד לערב, בכל השבוע עד לשבת, בכל השנה עד לחגים ובכל חייהם עד לאושר שיגיע. אל תעבירו את כל חייכם בציפייה ותבינו שהאושר שלכם נמצא אך ורק ברגע הנוכחי. הסוד לחיים מאושרים ושלווים הוא לתת לרגע להיות מה שהוא, במקום לחשוב רק על מה שיכול להיות אחריו.
4 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול